piątek, 28 lutego 2014

Doskonała izolacja akustyczna bram Krispol

Każdy z nas doskonale wie jak uciążliwy może być hałas uliczny, pisk kół, trąbienie zniecierpliwionych kierowców, szczekanie psów czy głośno zachowujący się sąsiedzi.
Wpływ hałasu na organizm ludzki jest różny, lecz przede wszystkim atakuje układ nerwowy. Jest on tym bardziej niebezpieczny, że jego skutki rzadko ujawniają się od razu - częściej kumulują się w czasie.  Hałas w warunkach naturalnych jest praktycznie nie do uniknięcia. Towarzyszy nam w domu, pracy, na spacerze oraz przy korzystaniu z wszelkich zdobyczy cywilizacji, dlatego tak ważne jest jego ograniczenie wszędzie tam gdzie mamy na to wpływ.


Segmentowe bramy KRISPOL uzyskały znakomite wyniki w badaniach wykonanych przez Zakład Akustyki Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie.

Garażowe i przemysłowe bramy segmentowe, zbudowane z sekcji o grubości 40 mm, uzyskały wynik na poziomie Rc=24dB.
Izolacja na takim poziomie oznacza przykładowo, że brama skutecznie osłania przed hałasem średniego ruchu ulicznego obniżając jego poziom do tego, jaki występuje podczas normalnej rozmowy.

Jest to jeden z najlepszych wyników na rynku. Stosowne informacje będą umieszczane na tabliczkach znamionowych bram segmentowych.

Bramy z doskonałą izolacją akustyczną można zamówić w firmie Rambit z Krakowa