piątek, 28 lutego 2014

Nowa uszczelka do zabezpieczenia optycznego w przemysłowych bramach segmentowych Krispol

Krispol informuje o wprowadzeniu nowej, udoskonalonej uszczelki do krawędziowego zabezpieczenia optycznego stosowanego w przemysłowych bramach segmentowych, wyposażonych w napęd typu Impuls (z podtrzymaniem ruchu góra – dół).
Nowa uszczelka ma inny kształt, w tym - większą średnicę otworu na zabezpieczenie optyczne. Uszczelka nowego typu jest wykonana z elastomeru – materiału, który cechuje się tzw. „pamięcią kształtu”. To tworzywo odporne jest na niskie temperatury, przez co uszczelka jest bardzo plastyczna i nie ulega trwałym odkształceniom podczas mrozów. Dzięki temu świetnie spełnia swoja rolę w każdych warunkach. 

Nowa uszczelka ma budowę dwuwargową i znakomicie pełni także swoją podstawową funkcję, uszczelniając połączenie dolnej sekcji bramy z posadzką.


Przypomnijmy - jak działa zabezpieczenie optyczne?
Uszczelka pod zabezpieczenie optyczne jest zbudowana w taki sposób, że jej część tworzy komorę - „tunel”. Po obu stronach uszczelki umieszczamy optosensory: nadajnik i odbiornik. Komunikują się one ze sobą za pomocą wiązki promieni. Gdy brama napotka przeszkodę, znajdującą się powyżej poziomu posadzki, uszczelka zostaje zgnieciona, komora („tunel”) zamyka się, wiązka promieni zostaje przerwana, a optosensory wysyłają do centrali sygnał STOP. Zabezpieczenie to skutecznie chroni przykładowo przed uszkodzeniem samochodu pozostawionego w świetle wjazdu bramy.
Bramy przemysłowe segmentowe wyposażone w nowy rodzaj uszczelki można nabyć w firmie Rambit z Krakowa